Tuesday, May 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPSG fiton ndaj Auxerre falë dopietës së Mbappe

PSG fiton ndaj Auxerre falë dopietës së Mbappe

PSG është shumë pranë titullit kampion në Fracë. Skuadra parisiene mposhti sonte 2-1 Auxerre, dhe është 6 pikë larg nga Lensi i vendit të dytë.

Ndeshja u zgjidh që në minutat e para falë dy golave të shpejtë të Kylian Mbappesë. Të parin, sulmuesi francez e realizoi në minutën e 6-të, pas asistit të Ruiz. Dy minuta më vonë, Messi ftoi në goditje Mbappe-në, që nuk fali në hyrje të zonës.

Vendësit u kthyen në lojë falë golit të Sinayoko, pas një gabimi të portierit Donnarumma. Gjithsesi në minutat e mbetura PSG e ruajti rezultatin e tashmë mund të festojë titullin kampion, ndoshta në javën e ardhshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: