Tuesday, May 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAMitsotakis: Krenar dhe i lumtur, qytetarët duan një qeveri të pavarur

Mitsotakis: Krenar dhe i lumtur, qytetarët duan një qeveri të pavarur

Kyriakos Mitsotakis nga zyrat e partisë në Pire, ka folur për herë të parë pas fitores së madhe në zgjedhjet e sotme parlamentare. Sipas tij qytetarët dhanë miratimin e tyre për një ND të pavarur dhe të fortë, dhanë mandatin për një qeveri të fortë me horizont katërvjeçar.

“Të dhënat e kutisë së votimit janë katalitike. ND ka miratimin e qytetarëve për të qeverisur në mënyrë të pavarur dhe të fuqishme. Pjesëmarrja e mërgimtarëve tanë ishte një mesazh shpresëdhënës shtesë. Faleminderit atyre që na nominuan si fitues. Me votën e tyre treguan se e njohën atë që bëmë në këto katër vite.

ND ka miratimin e qytetarëve për të qeverisur në mënyrë autonome, këtë na kërkuan në mënyrë të theksuar dhe absolute. Na kërkuan që të ecim më shpejt në rrugën e reformave të guximshme.

Shpresa e mposhti pesimizmin dhe uniteti mbi ndarjen. Unë jam krenar dhe i emocionuar pas kësaj norme. Unë premtoj të punoj më shumë. Qytetarët duan një qeveri të fortë me horizont katërvjeçar, për të mbuluar terrenin e humbur që na ndan nga Europa. Ajo ka nevojë për një qeveri që beson realisht te reformat, që të mund t’i zbatojë ato”, deklaroi Mitsotakis.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: