Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPublikohen datat e provimeve të Maturës Shtetërore për vitin 2024

Publikohen datat e provimeve të Maturës Shtetërore për vitin 2024

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të Maturës 2024.

Në 3 qershor maturantët do i nënshtrohen provimit të gjuhës së huaj dhe në 10 qershor do të zhvillojnë provimin në gjuhë shqipe dhe letërsi. Në 18 qershor 2024 është caktuar provimi i matematikës, ndërsa në 24 qershor do të mbahet provimi i lëndës me zgjedhje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME