Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPylli me pisha në Pishporo përfshihet nga zjarri

Pylli me pisha në Pishporo përfshihet nga zjarri

Fier – Një zjarr i madh ka përfshirë pullin me pisha në fshatin Pishporo të Bishanit në zonën e Levanit. Flaket ne pyllin me Pisha ne Pishporo vijojne te perhapen me shpejtesi te favorizuara dhe nga era e forte qe po fryn në kto momente.

Ne vendngjarje ndodhen 7 mjetete zjarrfikese , 3 te Fierit, 1 e Rroskovecit, 1 e Divjakes, 1 e Lushnjes dhe 1 e kompanise Alpetrol si dhe dy autobote uji.

Sipas prefektit Lefter Shehaj i cili ndodhet prane vatres se zjarrit per te monitoruar nga afer situaten pohon se pritet nderhyrje nga ajri pasi terreni i veshtire dhe zjarri ne kuroren e pishave e veshtireson nderhyrjen e zjarrfikëseve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME