Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRama humbet përfundimisht Gjyqin me Becchettin, detyrohet pagesa 110 milion euro!

Rama humbet përfundimisht Gjyqin me Becchettin, detyrohet pagesa 110 milion euro!

Nga Petrit Vasili

‼️Kerkesa e qeverise se Rames per te rihapur Gjyqin u rrezua ne menyre perfundimtare ne 29 mars nga Gjykata e ICSID.

‼️Trupi gjykues i perbere nga tre gjyqtare amerikani Grant Hanessian anglezi Robert Anderson dhe zvicerani Charles Poncet hodhen poshte kerkesen per rihapjen e gjykimit.

Rama sharlatani, qe e urren lirinë e medias, i shkaktoi nje dem te jashtezakonshem Shqipërise pasi duhet ti paguaje 110 milion euro Becchettit.

SPAK te marre Ramen urgjentisht nen pergjegjesi penale

Veprimet mafioze te Edi Rames marrin nje goditje shume te rende.

Rame sharlatani, qe e urren edhe lirinë e medias, i shkaktoi nje dem te jashtezakonshem Shqipërise pasi duhet ti paguaje 110 milion euro Becchettit.

Veprimet mafioze te Edi Rames jane tashme ne driten e diellit me prova te pakundershtueshme.

Perveç 110 milion euro nderkohe Qeveria ka shpenzuar edhe miliona euro te tjera te paguara studiove ligjore te huaja per mbrojtjen e deshtuar te kesaj afere te saj.

SPAK s’ka asnje shans te vazhdoje te qendroje duarlidhur perpara ketij skandali te jashtezakonshem sìc ka bere deri tani.

Çdo vonese e SPAK e delegjitimon ate perfundimisht perpara te gjithe shqiptareve.

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), të nisë urgjentisht hetimet penale për këtë dëm shume të madh ekonomik të shkaktuar shtetit dhe që do paguhet me paratë e të gjithë taksapaguesve shqiptarë.

SPAK të vendosë urgjentisht para përgjegjësisë ligjore, Edi Ramen i ngarkuar me pergjegjesi penale personale per kete çeshtje qe lidhet me deklarimet e tij si shkak themelor per humbjen e Gjyqit ndaj Becchettit.

SPAK ne menyre urgjente sekuestroje te gjithe dokumentacionin dhe provat qe lidhen me çeshtjen Becchetti dhe qe lidhen me veprimet mafioze te Rames dhe qeverise.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: