Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORERama uron Krishtlindjen me Onufrin

Rama uron Krishtlindjen me Onufrin

Kryeminstri Edi Rama ka bërë një urim për festën e Krishtlindjes. Përmes një postimi në rrjetet sociale ka vënë një ikonë të pikturuar nga ikonografi i madh shqiptar Onufri. Ikona paraqet skenën e lindjes së Krishtit në grazhdin e Bethlehemit 2023 vite më parë.

Me këtë tablo të rrallë të lindjes së Krishtit, pikturuar në atelienë e Çetirëve, si simbol i dashurisë së Perëndisë ndaj njerëzimit, ju uroj bekime dhe festa të bardha. @Muzeu “Onufri”, Berat“, shkruan Rama.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME