Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMESantana bie në skenë gjat performancës

Santana bie në skenë gjat performancës

Muzikanti i njohur, Carlos Santana u rrëzua në skenë në një performancë në Michigan të martën mbrëma.

Santana, 74 vjeç, u rrethua nga anëtarët e ekuipazhit dhe personeli mjekësor pasi pati një incident në skenë në Teatrin Muzikor Pine Knob në Clarkston, sipas fotografive të shpërndara nga WJBK-TV.

Dikush nga eventi thuhet se i kërkoi turmës të lutej për kitaristin legjendar të rock-ut latin për shkak të një problemi “serioz mjekësor”.

Artisti “Smooth” më pas u hoq nga skena me një barelë dhe u pa duke përshëndetur fansat ndërsa anëtarët e ekuipazhit u përpoqën të bllokonin pamjen me një çarçaf të zi.

Santana u mposht nga rraskapitja nga nxehtësia dhe dehidratimi, por ishte “mirë” më vonë të martën në mbrëmje, tha një përfaqësues i tij për TMZ.

Kitaristi  ka kryer 32 performanca  që nga 25 marsi, sipas faqes së tij të internetit.Ai thuhet se bëri një pauzë nga muzika pasi iu nënshtrua një “procedure të paplanifikuar të zemrës” në dhjetor, sipas Variety./Lapsi.al

Ethan Miller/
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME