Sunday, April 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShemsi Prençi: Ervis Martinaj është gjallë!

Shemsi Prençi: Ervis Martinaj është gjallë!

Ish-drejtues i lartë i Policisë, Shemsi Prençi foli për “zhdukjen” e Ervis Martinajt. Gjatë një interviste në Fax News, Prençi tha se në fillimet e tij Ervis Martinaj nuk ka qenë person i inkriminuar, por një njeri me shkollë dhe i arsimuar në fushën e ekonomisë. Sipas tij, gjithçka ndryshoi me përfshirjen e tij në fushën e lojërave të fatit dhe kjo e implikoi atë në akte të rënda.

Ai u shpreh së ish-biznesmeni është gjallë, ndërsa theksoi se beson që vetë Martinaj të dalë një ditë dhe t’u thotë në sy politikanëve se ai ka blerë sistemin e drejtësisë pasi këtë mundësi ia ka dhënë sistemi i korruptuar i drejtësisë në Shqipëri.

“I kam thënë gjërat për Ervis Martinaj. E kam shprehur me bindje të plotë se Vis Martinaj, ai pasi mbaroi shkollën nuk ishte person i inkriminuar. Por i shkolluar si gjithë shqiptarët e tjerë, në nivelin e menaxhimit të biznesit. Fakti që flasin jo vetëm thashethemet, por edhe dokumentet që një biznes i tillë ka paguar tatimet, ka paguar policët, dhe ai ka qenë i suksesshëm për këtë”, shkruan zjarr.tv në web e tij.

“Pastaj atij i është bërë një luftë e pandershme për ekonominë që kishte vendosur, dhe është zhytur në inkriminim. Kam bindjen se ai është gjallë”, theksoi Shemsi Prençi.

Ervis Martinajt i kanë vrarë shumicën e miqve dhe të grupit të tij e me sa duket ai po përgatitet për supër goditje, gjithnjë nëse i besojmë fjalëve të ish-drejtues të lartë të Policisë, Shemsi Prençi, i cili duhet të ketë informacione.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: