Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShikoni momentin e shpërthimit në Lushnje

Shikoni momentin e shpërthimit në Lushnje

Në filmimet më poshtë mund të shikoni shpërthimin që ka ndodhur sot në Lushnje, ku kanë humbur jetën dy persona dhe janë plagosur disa të tjerë.

Ndërkohë pas vinçierit Landi Verçani ka ndërruar jetë dhe djali i tij, rreth të 20-ave, gjatë transportimit në spitalin e Traumës. Shkak për shpërthimin mendohet se ka qenë rrëzimi i linjës së tensionit të lartë mbi depozitat e gazit.

Fier/Informacion shtesë

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e sotme, në një kapanon në ndërtim, Lushnjë, ju informojmë se ka ndërruar jetë dhe shtetasi i dëmtuar nga shpërthimi, shtetasi E. H.

Në momentin e shpërthimit ndërroi jetë shtetasi L. H, dhe u plagosën tetë shtetas.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Fier, vijon veprimet për zbardhjen e motiveve dhe shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME