Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAShkatërrohet plantacioni i kanabisit në Spanjë, arrestohen dy shqiptarë

Shkatërrohet plantacioni i kanabisit në Spanjë, arrestohen dy shqiptarë

Mediat spanjolle raportojnë se dy shqiptarë që kishin ngritur një kamp të vogël me infrastrukturë të mjaftueshme për prodhimin dhe kultivimin e marijuanës kanë rënë në prangat e policisë.

Në aksionin e zhvilluar në afërsi të kënetës Camarasa, në Comarca de la Noguera, u sekuestruan gjithsej 3650 bimë marijuane dhe 1137 rrënjë kanabis. Operacioni filloi kur anëtarët e Gardës Civile të Kompanisë së Balaguer u vunë në dijeni për ekzistencën e një baze të kultivimit të marijuanës në këtë zonë. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME