Saturday, September 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOShpikja në Mbërs të Roskovecit/ Teleferik për të marr thasët me ullinjë...

Shpikja në Mbërs të Roskovecit/ Teleferik për të marr thasët me ullinjë nga kodra në rrugën kryesore

RoskovecNuk ka si ndodh ndryshe, nevoja të mësonë, thotë një fjalë e urtë. Kështu ka ndodhur edhe me Xhevairin nga fshati Mbërs i njësisë administrstive Kurjan të bashkisë Roskovec.

Pasi nuk ka rrugë.për të.marr thasët e mbushur me ullinjë nga ara në kodra për në rrugë keyesore ai ka bërë një “teleferik” ku pasi i ka grumbulluar thasët pas vjeljes i transporton me paisjen 100 metra larg më rrugën kryesore të fshatit që ti dërgojë.për në fabrikën e përpunimit.

Shikoni fotot dhe vidion

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: