Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEStudimi në Itali/ Instikti i dhive paralajmëron tërmetet dhe vullkanet!

Studimi në Itali/ Instikti i dhive paralajmëron tërmetet dhe vullkanet!

Radio shtetrore gjermane DW shkruan se “Instikti i dhive mund të shpëtojë jetë! Studiuesit italianë po përpiqen për krijimin e një sistemi të hershëm paralajmërimi për raste katastrofash natyrore si vullkanet apo tërmetet” 4 deri në 6 orë përpara

(për me tepër shiko videon)

VIDEO NGA DW

https://www.dw.com/sq/itali-sistemi-i-hersh%C3%ABm-i-paralajm%C3%ABrimit-t%C3%AB-dhive/video-65708146

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME