Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMonitorimi i zgjedhjeve vendore/ Audrey Glover takim me Ramën në selinë e...

Monitorimi i zgjedhjeve vendore/ Audrey Glover takim me Ramën në selinë e PS-së

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE-ODIHR për zgjedhjet vendore të 14 Majit, Audrey Glover ka shkuar në selinë e Partisë Socialiste, për të takuar kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi do të ketë në fokus konstatimet e ODIHR gjatë monitorimit të zgjedhjeve të 14 majit.

Më herët, Glover është takuar edhe me përfaqësues të tjerë politik edhe me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi.

Në zgjedhjet lokale që u mbajtën më 14 maj, PS mori shumicën e bashkive në vend, konkretisht 53, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 dhe Mega 1 bashki.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME