Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËSulmi ndaj ushtarëve/ Yuri Kim: Qëndrojmë krah aleatit tonë teksa autoritetet të...

Sulmi ndaj ushtarëve/ Yuri Kim: Qëndrojmë krah aleatit tonë teksa autoritetet të hetojnë plotësisht

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka mbajtur një qëndrim lidhur me ngjarjen e ndodhur në uzinën ushtarake të Gramshit. Kim u uron shërim të shpejtë ushtarëve, ndërsa bën thirrje që përgjegjësit e sulmit të mbajnë përgjegjësi.

“Fola me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe Shefin e Shtabit, Gjeneral Kingji për t’i uruar shërim të shpejtë dy ushtarëve që u dëmtuan teksa mbronin një godinë ushtarake.

Qëndrojmë krah aleatit tonë teksa autoritetet hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të gjetur përgjegjësit”, tha Kim në një postim në Twitter.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME