Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSuperkompjuteri parashikon fituesin e Botërorit

Superkompjuteri parashikon fituesin e Botërorit

Kroacia, Argjentina, Maroku dhe Franca janë katër ekipet gjysmëfinaliste të Botërorit të Katarit.

Teksa na ndajnë shumë pak ditë nga finalja e madhe dhe të gjithë presin kush do të triumfojë, superkompjuteri “532” ka bërë parashikimin e tij.

Sipas superkjompjuterit ekipi favorit është Argjentina e Lionel Messit.

Në bazë të përgjigjeve të algoritmeve, superkjompjuteri rendit në vendin e parë Argjentinën me një përqindje prej 37%, e ndjekur nga Franca me 35%, Kroacia me 16% dhe Maroku me 13%.

Gjithsesi do të duhet të presim deri datën 18 dhjetor për të vërtetuar nëse parashikimi i superkompjuterit do të rezultojë i saktë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME