Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITë njëjtin WhatsApp mund ta përdorësh në 5 telefona njëherësh

Të njëjtin WhatsApp mund ta përdorësh në 5 telefona njëherësh

Kërkesa nga përdoruesit është bërë që në vitin 2021.

WhatsApp ka vendosur ta vërë në zbatim.

Mund të përdorni të njëjtën llogari WhatsApp në deri në pesë telefona. Ju lidhni çdo telefon shtesë në të njëjtën mënyrë që lidhni WhatsApp në ueb, tabletë dhe desktop. Çdo telefon lidhet me WhatsApp në mënyrë të pavarur, duke siguruar që mesazhet të qëndrojnë të koduara nga skaji në skaj.

Për më tepër, nëse telefoni juaj kryesor është joaktiv “për një periudhë të gjatë” (kompania nuk specifikon një periudhë të saktë), atëherë do të dilni automatikisht nga të gjitha pajisjet shoqëruese, si një masë paraprake sigurie.

Kështu që tani më në fund mund të kaloni midis shumë telefonave pa dalë nga WhatsApp.

Ky përditësim ka filluar tashmë të shpërndahet për të gjithë përdoruesit në mbarë botën.

Për më tepër, WhatsApp po nxjerr gjithashtu (gjatë javëve të ardhshme) një “mënyrë më të aksesueshme” për t’u lidhur me pajisjet shoqëruese. Ju do të jeni në gjendje të futni numrin tuaj të telefonit në WhatsApp Web për të marrë më pas një kod, një herë, të cilin mund ta përdorni në telefonin tuaj për të aktivizuar lidhjen e pajisjes, në vend që të skanoni një kod QR.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME