Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTTifozët grekë: “Kosova është Shqipëri”

Tifozët grekë: “Kosova është Shqipëri”

Një banderolë me mbishkrimin “Kosova është Shqipëri” është shfaqur mbrëmjen e kësaj të enjteje në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Opap Arena” të Athinës mes skuadrës së AEK-ut vendas me holandezët e Ajax e vlefshme për grupet e Europa League.

Sapo ajo u shfaq ka bërë që stadiumi të shpërthejë në duartrokitje dhe brohoritje nga të pranishmit. Banderola është hapur nga një grupim tifozësh i quajtur “Original 21”.

Sipas mediave greke ky qëndrim i tifozëve të AEK ishte një përgjigje ndaj rivalëve të Olympiakos që pak javë më parë shfaqën një banderolë ku shkruhej “Kosova është Serbi’, e cila mori kritika të shumta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME