Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTjetër zjarr në pyllin e Darëzezës (vidio)

Tjetër zjarr në pyllin e Darëzezës (vidio)

Fier – Vater e re zjarri ne pyllin me pisha te Darrezezes disa minuta me parë.

Ne vendngjarje kane shkuar dy automjete zjarrfikse

Flaket e zjarrit po ndihmohen nga era detare qe po fryne

Theksoje se afro nje jave me pare u pershkuan nga zjarri afro 300 ha pyje ne kete zone.

Pylli me pisha në Dartezezë eshte vijimësi e pyllit mbi 70 vjeçar qe ndodhet në bregdetin Seman, Darrezeze e Pishporo.

Sot prefekti i qarkut Lefter Shehaj si dhe drejtori i emergjencave civile Haki Çako pohuan se në zjarrin afro 6 ditor në Pishporo është djegur një siperfaqe mbi 500 hektare

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME