Friday, September 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITwitter sjell risi të reja, postime të përziera me foto dhe video.

Twitter sjell risi të reja, postime të përziera me foto dhe video.

Ndërkohë që vazhdon të flitet për një blerje të mundshme nga Elon Musk, Twitter ka njoftuar ardhjen e një funksioni të ri në platformë.

Është mundësia për të ndarë, në një postim të vetëm, tekst foto dhe video, duke përfshirë skedarët gif, për të pasuruar më tej tweet-in.

Megjithatë, deri më tani, rrjeti social lejonte publikimin e vetëm një lloji të përmbajtjes multimediale, të shoqëruar me një tekst. Siç shpjegon vetë kompania, përdoruesit kanë mundësinë të bashkëngjitin çdo skedar që duan brenda kufirit të numëruar automatikisht.

“Ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja dhe emocionuese për të ndihmuar krijuesit të ndajnë më shumë Në postimet e tyre. Përzierja e llojeve të ndryshme të përmbajtjes vizuale së bashku në një cicërimë të vetme ju lejon të shprehni veten mbi 280 karaktere për të treguar historinë tuaj,” tha Twitter.

TechCrunch raportoi për testin e “medias së përzier” në korrik. Në atë kohë, përdoruesit nuk mund t’i shikonin këto tweet në versionin kompjuterik, por vetëm në Android dhe iOS, ndërsa tani kompania po e bën funksionin të disponueshëm për të gjithë në mbarë botën. Ka qenë një javë e ngarkuar për rrjetin social, duke e vënë në dispozicion butonin e postimit “redakto” për abonentët e shërbimit Twitter Blue në Australi, Kanada dhe Zelandën e Re.

Kompania po nxjerr gjithashtu një ndërfaqe të re video me lëvizje vertikale në ekran të plotë, si TikTok, për kalimin midis klipeve. Megjithatë, nga pikëpamja administrative, Elon Musk ka avancuar sërish hipotezën e blerjes së kompanisë amerikane në fillim të kësaj jave, me çmimin e rënë dakord tashmë, prej 54.20 dollarë për aksion.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: