Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETU dogj banesa, familja strehoet në konvikt dhe punë

U dogj banesa, familja strehoet në konvikt dhe punë

Nje dite me pare iu dogj shtepia, Kompleksi luksoz ne Fier i ofron vend pune kryefamiljarit Astrit Metua

Nje dite me pare, ne fshatin “Mbrostar Ura” te Fierit, per pak sa nuk u kthye ne tragjedi zjarri qe pushtoi shtepine e Astrit Metuas i cili fatmiresisht nuk ndodh ne shtepi. Menjehere pasi u vu re nga komshinjte, te cilet ishen te paret qe e lajmeruan dhe i erdhen ne ndihme Astritit, Zjarrfikesja erdhi ne vendngjarje dhe arriti te fikte zjarrin por fatkeqsisht nje pjese e shtepise ishte shkrumbuar duke e bere kete banese te pabanueshme. Bashkia e Fierit ishte para e cila mori persiper te strehonte familjen prej 4 anetaresh ne konviktet e shkolles Bujqesore te Fermes, dhe gjithashtu nisi menjehere punen per rindertimin e shtepise. Edhe shume shoqata dhe individe u solidarizuan me familjen Metua duke i derguar te holla dhe ushqime. Sic u be e ditur, Astriti ishte i papune, dhe punonte me c’


Diten e sotme, kompleksi Albes, me drejtuesin Bashkim Ramaj, kerkoi te takohej me Astritin, duke u nisur nga puna ne nje nga te medha te suksesshme te qytetit te Fierit. Te dyja palet rane dhe Astriti do te filloje pune ne kete kompleks, me nje faqe teper te kenaqshme dhe sigurime te paguara, dhe gjithashtu shume prane shtepise se tij ne distance.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME