Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETU mori miellin fermerëve dhe iku jashtë shtetit, policia çon në prokurori...

U mori miellin fermerëve dhe iku jashtë shtetit, policia çon në prokurori dosjen për 37 vjeçaren

Policia Fier ka dërguar dosjen në prokurorinë Fier ndaj shtetas E Sota 37 vjeçe pasi akuzohet se qytetarëve të ndryshëm nga disa fshatra të zonës Vajkan, Verri, Kallm i Mdhe dhe i Vogël u ka marr sasi të ndyshme mielli për ti përpunuar në një fabrikë në fshatin Verri e për pasojë nuk u ka kthyer as lekët por është larguar jashtë shtetit.

Në një kontakt me të akuzuarën ALB365 mësoi se e akuzuara vërtet ndodhet jashtë shtetit dhe pohoi se nuk është e vërtetë, dhe se në rastin e aprë që do kthehj në Shqipëri dhe në fshatin Verri do ti takonte banorët ankues do ti sqaronte se ajo nuk u kishte borxh atyre por atë borxhe ua ka fabrika e bukës ku ajo ishte epunësuar.

Ankesa është kryer nga banorë të disa fshatrave , është bërë publik edhe në disa media që në muajin Maj të këtij viti ku mund ta lexoni në fund të këtij shkrimi

Policia Fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori në ngarkim të shtetases E. S., 37 vjeçe, banuese në Fier, pasi dyshohet se duke qenë administratore e një subjekti me aktivitet tregtar përpunimin e miellit, ka grumbulluar nga qytetarë të ndryshëm sasi mielli, me qëllim përpunimin e tyre, dhe është larguar jashtë shtetit duke mos e kryer përpunimin e marrë përsipër nga subjekti tregtar i administruar prej saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Lexo edhe:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME