Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËVeliaj, llaxorja humbëse e G 99, që u struk tek brekushet e...

Veliaj, llaxorja humbëse e G 99, që u struk tek brekushet e Ramës!

Nga Petrit Vasili – Peshtirosje Veliaj ku humbes mizerabel perfundimisht nuk ka më as se cfare te genjeje.

Te gjithe e kujtojne kete llafazanin qesharak, qe mbasi shau dhe peshtyu socialistet dhe Fatos Nanon, qe mbasi grabiti e vodhi Mjaft-in krye krejt dhe u denoncua nga ish anetaret e Mjaft-it, ju vervit politikes.

Llafazani gazi i botes, na u be edhe Kryetar i G99 dhe u fut ne zgjedhjet e vitit 2009 qe te shembte sistemin dhe do te rrezonte te gjithe Partite.

Rezultati qe shkaterrimtar dhe peshtirosje Veliaj u be gazi i botes dhe mori vetem 0.7% te votave.

Humbesi katastrofik Veliaj e la G 99 ne mes te rruges dhe iku nga syte kembet si llaxore rrugesh.

Pasi llaxore Veliaj iku nga G99 shkoi u struk me bisht ne shale si qen i rrahur tek brekushet e Edi Rames dhe të Partise Socialiste, qe i kishte share e peshtyre pa pushim dhe per nje karrige i lepiu e gelltiti te gjitha.

Ky mizerabel arsimcunguar, qe vodhi Tiranen kryq e themel me incenerator, qe nuk ekziston dhe me plehra qe groposen si ne Afrike, qe shembi si vandal Teatrin, qe nuk la mafioz pastrues parash pa takuar e prure ne Tirane dhe e kalbi ne beton kryeqytetin pa kursyer as qendren historike, tani i ka mbetur zanati i vetem, qe di te beje pra llaxoren ambulante qe leh rrugeve.

Ky zuzar politik, qe ka nxjerre me dhune me gaz lotsjelles qytetaret e Tiranes nga banesat ne dimer ne mes te Krishtlindjeve, ka sot surrat te kerkoje voten e qytetareve, qe ti vjedhe ata edhe kater vjet te tjere.

Ky llafazani qesharak, qe dikur dilte me bidon uji ne koke tani u vjedh qindra milion euro tiranasve dhe premton cdo kater vjet uje 24 ore.

Kudo ku shfaqet ky zuzar qytetaret e dine qe do tu grabise e do tu vjedhe dicka.

Ndaj Tirana do ta perbuzë nuk do ta fale peshtirosjen dhe hipokritin me te neveritshem qe ka pare ky qytet.

Tirana ne 14 Maj do te clirohet nga llaxorja, qe ka tete vjet qe qelb qytetin dhe helmon jeten e qytetareve te saj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME