Tuesday, May 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTVllaznia e vajzave fiton kampionatin. Shkodranet triumfojnë prej 10 vitesh radhazi

Vllaznia e vajzave fiton kampionatin. Shkodranet triumfojnë prej 10 vitesh radhazi

Këtë të hënë, ekipi i vajzave të Vllaznisë fitoi për të 10-in vit radhazi kampionatin e futbollit. Ky sezon ishte me më shumë rivalitet pasi titulli u vendos në javën e fundit në ndeshjen direkte me Tiranën.

Shkodranët fituan 3-0, duke treguar forcë në fushën e lojës. Vajzat kuqeblu e mbyllën kampionatin me 54 pikë me 18 fitore radhazi dhe 127 gola të shënuar, dhe vetëm 1 të pësuar.

Këtë sezon Tirana ka qenë rivale e fortë duke humbur vetëm dy herë, pikërisht në përballjet me Vllazninë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: