Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEZambaku që theu disa rekorde botërore

Zambaku që theu disa rekorde botërore

Një lloj zambaku gjigant me origjinë nga Amerika e Jugut ka thyer disa rekorde botërore.

Libri i Rekordeve Botërore Guinness e ka njohur Victoria boliviana si specien më të madhe të zambakut të ujit, gjethen më të madhe të zambakut të ujit dhe gjethen më të madhe të pandarë.

Lloji u identifikua vetëm kohët e fundit si një specie e veçantë nga një ekip studiuesish të kryesuar nga kopshtari i kërkimit shkencor dhe botanik të Kew Garden, Carlos Magdalena.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME