Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOZija Hyka- Evituam diegien e afro 13 banesave në Hambar të Cakranit

Zija Hyka- Evituam diegien e afro 13 banesave në Hambar të Cakranit

Një zjarr masiv përfshiu mbrëmjen e sotme një sipërfaqe me shkurre në fshatin Hambar të Fierit. Flakët u përhapën me shpejtësi dhe rrezikuan shumë banesa. Një prej banorëve të zonës tha se zjarri kishte përmasa shumë të mëdha dhe nëse nuk do kishte pasur ndërhyrje nga zjarrfikësit rrezikoheshin rreth 13 banesa.

“Ka rënë edhe herë të tjera. U rrezikuan edhe banesat po zjarrfikësit sakrifikuan shumë dhe fikën zjarret. Janë djegur shkurre. Ka ardhur afër U rrezikuan rreth 12-13 banesa. Sikur të mos kishte pasur ndërhyrje këtu…nuk e di domethënë unë i lëviza të gjitha çfarë kisha. Zjarr të tillë nuk kam parë”, u shpreh njëri prej banorëve.

Zija Hyka
Banor i zonës
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME