Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarr në kodrën e Likovunit, rrezikohen antenat celulare dhe televizive (video)

Zjarr në kodrën e Likovunit, rrezikohen antenat celulare dhe televizive (video)

Fier – Zjarr në  kodrat e Peshtanit të Madh në Fier. Zjarri ka rënë në sipërfaqe toke me ullishta e pisha dhjetra vjeçare. Zjarri ka rënë dhe pranë varrezave të vjetra të fshatit. Nga zjarri rrezikohen edhe antenat televizive dhe celulare që ndodhen në kodrën e Likovunit në Peshtan të Madh.

Në vendngjarje policia zjarrefikëse që po lufton të shuaj flakët. Zjarri po ndihmoet nga era e fortë që po fryn në këto momente. Zjarrfiksat po luftojnë me mjete rrethanore sepse terreni është shumë i thyer. Edhe banorë që kanë banesat pranë tyre po luftojnë të shuajnë zjarrin me mjete rrethanore

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME