Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREZjarrfiksit në Fier shpëtojnë jo vetëm njerëzit por edhe kafshët

Zjarrfiksit në Fier shpëtojnë jo vetëm njerëzit por edhe kafshët

Fier – Krahas përballjes me zjarret, shërbimet zjarrfikëse të Fierit, u duhet tu vijnë  në ndihme dhe shpëtimit të kafshëve. I tillë ka qënë dhe rasti i sotëm , ku një mace ka mbetur në majë të një shtylle korenti të tensionit të lartë . Të zotët e maces lajmëruan shërbimin zjarrfikës të frikësuar se ajo mund të rrezikohet. Operacioni i shpërimit është i vështirë pasi energjia nuk është stakuar.

 Pas disa minutash përpjekje më në fund zjarrfikësit kanë mundur të zbresin nga shtylla macen.

 Ngjarja ka ndodhur në lagjen “ Liri” dhe ka ngjallur kureshtjen e gjithë banorëve të shqetësuar për fatin e maces.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME