Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri djeg ullinjtë shekullorë në Kaninë të Vlorës

Zjarri djeg ullinjtë shekullorë në Kaninë të Vlorës

Vlorë – Nje vater zjarri ne zonen qe te con drejt fshatit te Kanines, ka rrezikuar disa banesa
Zjarri vazhdon te jete aktive
Vetem nje automjet zjarrefikses ndodhet ne vendin ku ka ren vatra e zjarrit

Aty eshte nje zone qe ka ullinje shekullore si dhe pemtari
Terreni është i thyer, fryn erë e cila ndihmon dhe flakët e zjarrit
Dyshohet zjarrevenie e qellimshem

U rrezikua nje banes ,pasi ne keto momente ndodhet vetem nje mjet i zjarrefikses me 4 efektive ,zjarri i favorizuar dhe nga era po perhapet ne shpejtesi duke djegur ullinje shekullor

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME