Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri po djeg ullishten tek "burimi i lajthisë", flakët po shkojmë...

Zjarri po djeg ullishten tek “burimi i lajthisë”, flakët po shkojmë drejt Margëlliçit.

Zjarr në “burimin e lajthisë” në Dukas të Patosit

Ditën e sotme ka rënë zjarr në vendin e quajtur si “Burimi i Lajthisë” në Dukat të Patosit.

Mësohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në Grykën e Kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se po digjen ullinjë të rinjë dhe shekullorë. Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

Po digjen ullinjë të rinjë dhe shkullorë

Në vendngjarje kane shkuar zjarrfikset e Patosit dhe të albpetrolit, terreni shumë i vështirë dhe kanë probleme me shuarjen e flakëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME