Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri shkrumbon fabrikën e mobilerisë në Fermë Çlirim

Zjarri shkrumbon fabrikën e mobilerisë në Fermë Çlirim

Fier – Nje fabrike mobilerie ka mare flake pak minuta me pare ne fshatin Ferm – Çlirim ne Fier.

Fillimisht zjarri ka rene ne magazinat e fabrikes dhe me pas eshte perhapur me shpejtesi ne ambientet e tjera.

4  mjete zjarrfikese te Fierit e Patosit jane duke punuar per neutralizimin e flakeve por e kane shume te veshtire  pasi ne magazina ndodhen materiale  lehtesisht te djegshme.

Nderkohe rreth 50 punetore te kesaj fabrike jane duke u perpjekur te nxjerin prej ambienteve te paperfshira nga flaket bazen materiale .

Ne vendngjarje ndodhet dhe policia ndersa re tymi te zeza kane mbuluar te gjithe zonen.

Policia

Rreth orës 13:50, në fshatin Fermë Çlirim, në fabrikën e sfungjerit në pronësi të shtetasit H. B., ka rënë zjarr.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME