Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTA1 kg kokainē në makinë, kapet shqiptari në Itali

1 kg kokainē në makinë, kapet shqiptari në Itali

Policia italiane ka arrestuar një të ri shqiptar, të cilit i ka gjetur më shumë se 1 kilogramë kokainë

Agjentët e policisë së Pistoias, Itali, gjatë vëzhgimeve në terren vunë re një qëndrim të dyshimtë të një 35-vjeçari i cili po udhëtonte me makinën e tij.

Për këtë arsye oficerët e ndaluan shoferin teksa po kthehej në shtëpinë e tij dhe e kontrolluan. Brenda xhepit të majtë të xhaketës, 35-vjeçari fshihte afërsisht 1200 gram kokainë, të ndarë në 4 blloqe. Përveç lëndës narkotike, ai posedonte edhe 1000 euro para të gatshme.

Menjëherë ai u arrestua duke sekuestruar drogë dhe para dhe shqiptari me precedentë të shumtë penalë u shoqërua në komisariat për të përgatitur dokumentet formale, në përfundim të të cilave prokurori publik urdhëroi dërgimin e tij në burgun e burgut ‘Dogaia’.

Prato në pritje të seancës së vlefshmërisë. Ai akuzohet për posedim të lëndëve narkotike me qëllim trafikimin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME