Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE12 aktorët që realizuan tatuazhe për të kujtuar filmat e karrierës

12 aktorët që realizuan tatuazhe për të kujtuar filmat e karrierës

Sot nuk mund të habitësh askënd me një tatuazh këto ditë pasi që arti është bërë mjaft i përhapur.

Disa njerëz e bëjnë të thjeshtë, ndërsa të tjerët i shtojnë domethënien personale asaj. Për shembull, aktorët në artikullin e sotëm realizuan tatuazhet e tyre për të kujtuar rolet e tyre më të rëndësishme që kanë luajtur në ndonjë projekt filmik.

Bright Side krijoi një listë të të famshmëve që vendosën se një tatuazh do të ishte mënyra më e mirë për të mbajtur një lidhje me filmat që ishin kaq të rëndësishëm për ta.

1. Aktorët nga filmi “Avengers”

Robert Downey, Jr. shpjegoi në internet se pesë aktorë të filmit “Avengers” bënë tatuazhe të ngjashme dhe kjo me të vërtetë preku zemrat e fansave. Scarlett Johansson dhe Chris Evans ishin të parët që realizuan këtë tatuazh kur ata ishin në Nju Jork. Pastaj artisti i tatuazhit fluturoi në Los Anxhelos dhe i bëri tatuazhe të ngjashme Robert Downeyt, Jr, Chris Hemsworthit dhe Jeremy Rennerit.

2. Sophie Turner

Sophie Turner bëri një tatuazh – një emblemë e shtëpisë së Starkut nga “Game of Thrones”. Linja “mbijetesa e paketës” vjen nga një kuotë më e gjatë nga kjo shfaqje televizive e cila është, “Kur bien dëborë dhe fryjnë erërat e bardha, ujku i vetmuar vdes, por paketa mbijeton”.

3. Aktoret e “Pretty Little Liars”

Kur shfaqja televizive “Pretty Little Liars TV” përfundoi, të gjitha aktoret që luajtën në të për shtatë sezone vendosën të mbanin kujtime të pazakonshme. Ata të gjithë realizuan tatuazhe nga inicialet e para të emrave të personazheve të tyre.

4. Neil Patrick Harris

Aktori kryesor i serisë “A Series of Unfortunate Events TV”, Neil Patrick Harris, festoi fillimin e prodhimit të sezonit të dytë në një mënyrë shumë të pazakontë. Ai bëri tatuazhin e njëjtë sikur të kishte karakterin e tij Olaf, vetëm këtë herë ishte i vërtetë.

5. Aktorët e “The Lord of the Rings”

Gjatë prodhimit të “The Lord of the Rings”, shumica e aktorëve nga bashkësia e unazës vendosën të marrin tatuazhe identike për të kujtuar kohën që kishin kaluar së bashku gjatë xhirimeve.

Këta aktorë ishin: Elijah Wood, Sean Astin, Orlando Bloom, Billy Boyd, Sean Bean, Viggo Mortensen, Dominic Monaghan dhe Ian McKellen. Tatuazhi në vetvete do të thotë “9” në gjuhën e çuditshme.

6. Aktorët e “The Suicide Squad”

Aktorët dhe anëtarët e ekuipazhit u bënë aq të afërt gjatë xhirimeve të “Suicide Squad”, ata vendosën të mbanin mend këtë periudhë përgjithmonë duke bërë tatuazh fjalën “skwad”. Udhëheqësit e filmit, Margot Robbie dhe Will Smith bënë gjithashtu një tatuazh të tillë.

7. Maisie Williams dhe Sophie Turner

Maisie Williams dhe Sophie Turner vendosën të përjetësojnë miqësinë e tyre dhe pjesëmarrjen e tyre në “Game of Thrones” me një tatuazh identik. Aktoret që luajtën rolet Sansa dhe Arya Stark realizuan një tatuazh që tregonte datën e fillimit, 1.

8. Aktorët e “The 13 Reasons Why” dhe Selena Gomez

Selena Gomez, Tommy Dorfman dhe Alisha Boe bënë një tatuazh për të mbështetur Semicolonin e Projektit i cili punon me raste të vetëvrasjes dhe shëndetit psikologjik. Tommy dhe Alisha punuan së bashku në “13 Reasons Why”, seri televizive që tregon një histori të një nxënëse që kreu vetëvrasje.

9. Bryan Cranston

Aktori që luajti Walter White në “Breaking Bad” realizoi një tatuazh të logos së serive. Ai e tregoi këtë tatuazh për publikun në një party në Los Anxhelos që ishte dedikuar për publikimin e sezonit të kaluar.

10. Aaron Paul

Aaron Paul gjithashtu bëri një tatuazh për të nderuar punën e tij në serinë “Breaking Bad TV” ku ai luajti rolin e Jesse Pinkman. Tatuazhi thotë: “Nuk ka masa gjysmë”.

11. Tom Holland

Tom Holland bëri një tatuazh një merimangë që mund të gjendet në pjesën e vetme të këmbës së tij. “Gjithmonë kam dashur të kem simbolin e Spider-Man në trupin tim, por kurrë nuk mendova se do të ndodhte me të vërtetë”, tha Tom.

12. Emilia Clarke

Aktorja e publikoi fotografinë e saj me këtë tatuazh menjëherë pasi ajo nënshkroi kontratën me producentët e filmit. Ajo zgjodhi pikturën e një gërmadhe në gishtin e saj të vogël, sepse heroina e saj Lou kishte një tatuazh të ngjashëm.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME