Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksident në Levan - Tepelenë, një i plagosur

Aksident në Levan – Tepelenë, një i plagosur

Mallakastër – Aksident me pasojë plagosjen e një shtetasi ka ndodhur disa minuta më parë në aksin e autostradës Levan – Tepelenë në kryqëzimin e Fratarit.

Burime i mnformacioni bëjnë me dije se një person që dejtonte një motorçikletë ka dal nga një rrugë fshati për në autostradë por eshe goditur nga një automjet. Per pasojë drejtuesi i motorçikletës eshte plagosur.

Ai eshte derguar ne urgjencen e spitalit rajonal Fier ku ndodhet ne sallë të operacionit dhe është në gjendje të rëndë për jetën.
Në vendngjarje ka shkuar dhe policia për të zbardhur rrethanat e këtij aksidenti

Rreth orës 12:15, në aksin rrugor “Levan-Tepelenë”, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Fratarit”, automjeti tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin H. K., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin B. Ll.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motomjetit i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME