Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËAktorja nën moshën 20 vjec me pagën më të lartë

Aktorja nën moshën 20 vjec me pagën më të lartë

Millie Bobby Brown thuhet se ka bërë histori pasi ajo do të marrë një pagë prej 10 milionë dollarë për rolin e saj në Enola Holmes 2.

Aktorja e  “Stranger Things”, 18 vjeç, mendohet se po vendos një rekord për pagën më të madhe paraprake të paguar për një aktor nën moshën 20 vjeç.

Ajo luajti për herë të parë rolin e Enolës në filmin e vitit 2020 përballë Henry Cavill dhe pritet të fitojë një shumë dukshëm më të madhe për vazhdimin, sipas Variety.

Në pjesën e dytë , Enola, tani një detektive me qira si vëllai i saj famëkeq,  merr përsipër çështjen e saj të parë zyrtare për të gjetur një vajzë të zhdukur.

Millie thuhet gjithashtu se ka fituar 20,000 dollarë për episod të sezonit të parë të Stranger Things.

Falë popullaritetit të madh të shfaqjes, paga e saj shte rritur në 250,000 dollarë për episod deri në sezonin e tretë, sipas Deadline.

Seriali i krijuar nga vitet 1980 ndjek një grup adoleshentësh në një qytet imagjinar të Indianës, teksa ata luftojnë me forcat e mbinatyrshme të lëshuara nga organizatat qeveritare në hije.Variety raportoi kohët e fundit se sezoni i fundit  ka mbledhur mbi një miliardë orë të shikuara

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME