Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAlibeaj jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së së vulës

Alibeaj jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së së vulës

Enkelejd Alibeaj ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Partisë Demokratike si kryetar i komanduar. Vendimin e ka bërë të njohur vetë Alibeaj në një dalje për mediat. Ai tha se shifrat tregojnë që PD arriti të mbijetojë, por duhet të shohë përpara.

“Dua t’i shpreh konsideratën të gjithë demokratëve që vendosën fatin e partisë para pazarave të ngushta. Ne duhet të analizojmë me seriozitet efektet e përçarjes si duhet punë e bërë në terren. Në shenjë reflektimi dhe përgjegjshmërinë kam vendosur të largohem nga drejtimi i partisë dhe po ashtu nga pozicioni drejtues i grupit parlamentar. Partia duhet të riorganizohet në ,mënyrë kapilare. partia duhet të ketë rregulla të reja, parime të reja, për t’u ndarë nga e kaluar berishiste dhe për të ndërtuar një aleancë me potencialit për 2025”, tha Alibeaj.

Alibeaj ka bërë dorëheqje edhe si kreu i grupit parlamentar të PD.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME