Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAlibeaj- Ramës: Presidenti nuk ka nevojë të kërcejë tango, por të pranohet...

Alibeaj- Ramës: Presidenti nuk ka nevojë të kërcejë tango, por të pranohet nga të dyja palët

Pasi kryeministri Edi Rama tha se për kërcimin tango duhen dy persona, kjo në lidhje për çështjen e Presidentit të ri që kërkon bashkëpunim PS-PD, Enkelejd Alibeaj tha se kreu i ri duhet të jetë i shqiptarëve, dhe se nuk ka nevojë për tango. Po ashtu ai tha se PS-ja nuk ka respektuat dakordësinë e arritur.

”Ne në mënyrën më fisnike kemi marrë pjesë në këtë proces dhe kemi dhënë kontributin tonë për të bërë një president që të jetë mbi palët, që të mos jetë as me njërën pal as me tjetrën.

Këtu nuk ka nevojë të ketë tango, nuk duhet të jenë dy që luajnë tango, por duhet të jetë presidenti i të gjithë shqiptarëve.

Ne vendosëm disa rregull. Mund të kishim të drejtën të thoshim se presidentin e duam ne duke qenë se këta kanë vjedhur zgjedhjet. Ramë dakord që ne të propozonim dhe këta të zgjidhnin”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME