Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIApple njofton përditësimin e ri për iPhone

Apple njofton përditësimin e ri për iPhone

Apple ka njoftuar përditësimin e saj të ri  për iPhone.

Publikimi i ri, iOS 17, sjell veçori  si dhe mënyra krejtësisht të reja të përdorimit të iPhone, në formën e një veçorie të re të quajtur StandBy. Ajo u njoftua gjatë Konferencës Botërore të Zhvilluesve të Apple në Kaliforni këtë javë.

Apple njoftoi një version të hershëm të softuerit menjëherë pas asaj ngjarjeje, por vetëm për zhvilluesit. Ata zhvillues të regjistruar mund ta shkarkojnë atë tani. Kompania më pas do të lëshojë një beta publike, për të cilën çdokush mund të regjistrohet dhe të shkarkojë softuerin, në korrik.  Përditësimi i ri do të jetë i disponueshëm në të gjitha pajisjet iPhone që mund të përdorin iOS 16 aktual – me përjashtim të iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X. Këto pajisje u prezantuan në 2017.

Apple ka thënë se i mban përditësimet e reja që vijnë në pajisjet e vjetra për aq kohë sa të jetë e mundur, por që veçoritë e reja ndonjëherë nënkuptojnë se duhet t’i heqë ato nga përditësimet e reja. MacOS do të heqë mbështetjen gjithashtu  për iMacs dhe MacBook Pro 2017, me përjashtim të iMac Pro të atij viti. Ora e re do të jetë e pajtueshme me çdo pajisje që mund të përdorë WatchOS 9, që do të thotë se është e disponueshme në Serinë 4 dhe më vonë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: