Friday, September 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestohet 64 vjeçari, dyshohet se kreu mardhënie seksuale me kushurirën 15 vjeçe

Arrestohet 64 vjeçari, dyshohet se kreu mardhënie seksuale me kushurirën 15 vjeçe

Fier – Arrestohet 64 vjeçari në Fier, kreu mardhënie seksuale me kushërirën 15 vjeçaren

Policia Fier ka arrestuar mesditën e sotme një 64 vjeçar pasi dyshohet se ka kryer mardhënie seksuale me një të mitur. Denoncimi është kryer nga familjarët e të miturës 15 vjeçare, pohojnë burime zyrtare të Drejtorisë Policisë vendore në Fier, por veprimet janë kryer nga blutë e komisariatit të policisë në Mallakastër për shkak se autori i dyshuar , 64 vjeçari me inicualet G S ka gjendjen civile në Mallakastër. I moshuari dhe e mitura banojnë në të njëjtën lagje në qytetin e Fierit.

Sipas burimeve konfidenciale nga grupi hetimor mësohet se autori dhe “viktima” janë kuhsurinjë të largët por meqenëse me banesa janë shumë pranë njëra tjetrës kishin hyrje e dalje faniljare. Kjo ka bërë që 64 vjeçari të afrohej me 15 vjeçaren duke e joshur atë

Ngjarja në fjalë ka ndodhur afro një vit më parë por kallëzimi në polici është kryer dje pasdite në polici. Po këto burime pohuan se e  mitura është marr në pyetje nga grupi hetimor në prezencë të psikologes. Nga marrja në pyetje e të miturës dhe dhe personave që e shoqëronin është mësuar se  e mitura ishte mbyllur në vetvete çka ka bërë që familjarët të dyshojnë. Ata kanë folur disa herë me të miturën derisa ajo ka treguar historinë se çfarë kishte ngjarë me 64 vjeçarin, kushëririn e familjes tyre që e kanë edhe komshi, afro një vit më parë pasi e mitura ishte nëb 14 vjeçe dhe ende si ka mbushur të 15 vitet.

Pas denoncimit të kryer policia Fier ka vënë bë dieni kolegët e Mallakastrës të cilët e kanë shoqëruar fillimishtë 64 vjeçarin e pas marrjes në pyetje, ai nuk e ka pranuar akuzën, por policia i ka prerë flet arrestin.

Familjarët dhe 15 vjeçaria pretendonë se 64 vjeçari ka kryer mardhënie seksuale me të dhe policia plotësoi letrat që sot e mitura  ti nënshtrohej  vizitës tek mjeku gjinekolog nëse pretendimet e saj dhe të familarlve janë të vërteta apo jo, por deri më tani askush prej familjarëve apo edhe vet 15 vjeçaria nuk po munden të kontaktohen nga policia që të shkojëpër ta shoqruarbtek mjeko gjinekolog për ekspertitë.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër arrestuan shtetasin G. S., 64 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase të mitur.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: