Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestohet autori i dytë i grabitjes së përgjakshme të të miturit.

Arrestohet autori i dytë i grabitjes së përgjakshme të të miturit.

Grrqi – Oficerët e policisë së Nëndrejtorit të Sigurisë së Athinës që kishin marrë përsipër hetimin e sulmit të përgjakshëm ndaj një të mituri në zonën e Akropolit bënë arrestimin e dytë.


I mituri 17-vjeçar shqiptari Arbër M., bashkëpunëtor i 16-vjeçarit të arrestuar mëngjesin e së martës (
për sulmin e përgjakshëm dhe grabitjen e të miturit në zonën e Akropolit, është arrestuar nga Policia e Nën Drejtorisë së Sigurimit të Athinës.


Punonjësit e policisë në shtëpinë e autorit të mitur shqiptar identifikuan dhe konfiskuan në cilësinë e provës rrobat që ai kishte veshur gjatë sulmit ndaj të riut në zonën e Akropolit dhe në bluzë kishte një njollë gjaku, e cila do të vërtetohet me analizën e ADN-së.


I mituri shqiptar një vit më parë (22/02 2022) ka marrë pjesë në një bandë të miturish, të cilët kryenin grabitje ndaj të miturve me kërcënimin e thikave, në Agioi Anargyros. Rasti ishte zgjidhur, por procesi procedural nuk ka vazhduar dhe ka vazhduar të funksionojë pa pasoja penale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME