Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedArrestohet deputeti, akuzohet për përdhunim

Arrestohet deputeti, akuzohet për përdhunim

Konservatorët në pushtet të Boris Johnson thanë se një deputet është nën hetim. Kjo, pas raporteve të mediave në Mbretërinë e Bashkuar se policia arrestoi një deputet konservator me dyshimin për përdhunim dhe sulm seksual në fillim të viteve 2000.

Shefi i Partisë Konservatore, Whip, Chris Heaton-Harris “ka kërkuar që deputeti në fjalë të mos marrë pjesë në pronat parlamentare ndërkohë që një hetim është në vazhdim”, tha zyra e Whips, përgjegjëse për disiplinën e partisë, në një deklaratë kur u pyet për raportet.

“Deri në përfundimin e hetimeve nuk do të komentojmë më tej”.

Një zëdhënës i Shërbimit Policor Metropolitan nuk pranoi të jepte një deklaratë pas një kërkese për koment që përshkruante akuzat e raportuara fillimisht nga gazeta angleze “The Sun”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME