Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTAtletico poker golash ndaj Juventusit

Atletico poker golash ndaj Juventusit

Atletico Madrid ka arritur një fitore të lehtë 4-0 në miqësoren e luajtur në Continassa ndaj Juventusit. Skuadra e Simeones ishte superiore në të gjitha aspektet duke i konfirmuar Allegrit se ka ende shumë punë për sezonin e ri.

Alvaro Morata ishte protagonist absolut në këtë ndeshje, duke shënuar plotë tri gola. Spanjolli zhbllokoi shifrat që në minutën e 10-të me një ëgoditje të saktë brenda zonës, ndërkohë që do të dyfishonte shifrat në fundin e pjesës së parë.

Në minutën e 62-të, devijoi një top pas një goditje dënimi, duke befasuar portierin e Juventusit. Bardhezinjtë nga ana tjetër nuk e rrezikuan asnjëherë portën e Atleticos, duke bërë një paraqitje të shëmtuar në shtëpinë e tyre. Në fundin e duelit, Matheus Cunha shënoi dhe golin e katërt.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME