Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREAutopsia/ Si u vetëvra solisti i Nirvana, Kurt Cobain

Autopsia/ Si u vetëvra solisti i Nirvana, Kurt Cobain

Kurt Cobain vdiq gati 30 vjet më parë — por një hetues privat e ka ndjekur rastin që atëherë dhe ka publikuar atë që ai pretendon se është raporti zyrtar i autopsisë … i papublikuar deri më tani.

Hetuesi privat i quajtur Tom Grant hodhi dokumentin në PDF në llogarinë e tij në Twitter të mërkurën. Kjo është hera e parë që ky raport bëhet publik.

Ai pretendon se dokumenti shfaq autopsinë origjinale edhe pse … ai nuk shpjegon se si e ka marrë atë. Autopsia e Kurtit nuk u publikua kurrë në atë kohë — dhe gjithçka lidhej me disa ligje të shtetit të Uashingtonit që pengojnë zbulimin e atij lloji të informacioni. Megjithatë, ata i lëshojnë këto dokumente familjes.

Gjithsesi, më poshtë mund t’i hidhni një sy raportit të supozuar nëse dëshironi… sepse, duhet ta pranojmë, nëse është i vërtetë — sigurisht që është një lexim interesant, për fansat e Nirvana-s.

Ajo që mund të themi është se raporti i supozuar synon të konfirmojë atë që shumica e të gjithëve kanë ditur për vdekjen e tij prej vitesh — domethënë, se vdekja e Kurt Cobain ishte një vetëvrasje, dhe se ai përdori një armë gjahu për t’i dhënë fund jetës.

Ka gjithashtu informacione për atë që profesionistët mjekësorë thonë se ishte gjetur në trupin e Kurt në atë kohë — dhe duket sikur kishte një përzierje substancash. Ne u përpoqëm të verifikonim vërtetësinë e këtij raporti … por zyrtarët e King County nuk do të komentonin dhe cituan përsëri ligjin e Uashingtonit.

Kurt la pas gruan e tij, Courtney Love dhe vajzën e tij Frances Bean. Ai ishte vetëm 27 vjeç./TMZ

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME