Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAutubuzi me nxënës përplaset me benzin, një i plagosur në Fier -...

Autubuzi me nxënës përplaset me benzin, një i plagosur në Fier – Patos.

Fier – Aksident ne rrugen Fier -Patos  ne vendin e quajtur “kthesat prane varrezave publike”.

Nje autobuz urban me targa AA 595 PO i linjes Fier –  Marinzë eshte perplasur me nje mjet tip benz me targa AA 235 RI. Nga përplasja e nmeteve ka pasur vetëm dëme materiale.

  Burime informacioni nga vendngajrja treguan se autobuzi urban po dilte nga rruga e lagjes dhe eshte perplasur nga mjeti benz qe po udhetonte nga Fieri drejt Pstosit.

Nga aksidenti nuk ka pas viktima as te plagosur rend. Drejtuesi i mjetit benz eshte i plagosur leht dhe eshte derguar  ne urgjencen e spitalt dhe eshte jasht rrezikit per jeten

Policia eshte ne vendngjarje dhe po kryen procedurat per te gjetur shkakun e ketij aksidenti

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 08:00, në aksin rrugor “Fier-Patos”, automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin K. Sh., 62 vjeç, banues në Cakran, është përplasur me automjetin tip autobus me drejtues shtetasin A. T., 62 vjeç, banues në Fier.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetasi K. Sh., i cili po merr ndihmë mjekësore në spitalin rajonal Fier.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME