Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAxhenda/ Presidentja e Komisionit Europian mbërrin sot në Tiranë

Axhenda/ Presidentja e Komisionit Europian mbërrin sot në Tiranë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ditën e enjte, do të vizitojë Shqipërinë.

Sipas axhendës, Ursula von der Leyen do të mbërrijë në orën 14:30, ku do të pritet me një ceremoni mikpritje në aeroportin “Nënë Tereza”.

Më pas presidentja e KE-së do takohet me kryeministrin Edi Rama. Takimi do të mbyllet me një konferencë të përbashkët të presidentes së KE me kryeministrin.

Axhenda:

14.30-Ceremonia e mikpritjes në Aeroportin Ndërkombëtar ”Nënë Tereza”.

15.45-Takim bilateral mes dy delegacioneve në Kryeministri.

16.30-Konferencë për shtyp mes Ramës dhe Ursula von der Leyen.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME