Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedBaerbock: Të nisim negociatat e vonuara me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Baerbock: Të nisim negociatat e vonuara me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka deklaruar se duhet të nisim negociatat e vonuara të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE.

Në një reagim në Twitter, ministrja gjermane shkruan: 

Sidomos në këto kohë, mbështetja për vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt BE është një çështje kyçe e sigurisë dhe gjeopolitike. Duhet të qëndrojmë pranë premtimeve tona dhe të fillojmë negociatat e vonuara të anëtarësimit me Shqipërinë dhe #Maqedoninë e Veriut.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME