Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBanorët e Belinës ankesa kandidates së PD  për bashkinë Patos, 1 në...

Banorët e Belinës ankesa kandidates së PD  për bashkinë Patos, 1 në 4 shtëpi paguan ujin edhe për 3 tjerët që  janë të PS

Patos – Nën moton “shtëpi më shtëpi, kokë më kokë për të marr votën e 14 majit” kandidatia e PD për bashkine Patos mjekia Sofie Alushaj bashkë me stafin e saj ka kryer takime me baorë të fshatit Belinë të njësisë administrative  Zharrëz.

Banorët e Belinës  i janë ankuar kandidates për kryebashkiake se deri më tani askush  nuk është kujtuar për ta që tu shtroi rrugët, të interesohet për ujin e vaditjes së tokave, për ujin e pijshëm, për shëndetin e tyre që rëndohet cdo dite nga karboni ne gjak, nga era e rëndë e hidrokarbureve të naftës dhe shumë problematika të tjera

Nga ana tjeter mjekia Sofie Alushaj ka pohuar se ka marre shume problematika  nga banoret qe nuk kane marr zgjidhje ne gjithë kto vite qeverisje te PS.

Problem shqetësues për kandidaten Alushaj ka qene edhe ai i njoftimit te disa banoreve qe i kane thene se 1 në 4 familje paguan fatuzrat e ujit  nderkohe qe tre te tjera nuk paguajnë sepse janë socialiste, pra bëjnë dallime dhe per kete ajo ka pohuar se do kekroje informacione me te holelsishem

Nga kontakti me banoret nga bashkëbisedimet me ta ajo bashke me probmematikat e tyre qe do u japi zgjidhje nëse vjen ne krye te bashkisë Patos mori dhe besimin e tyre  se do ta votojnë ne 14 maj

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME