Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBarcelona fiton ndaj Celta Vigos dhe shkon si kryesuese në El Clasico

Barcelona fiton ndaj Celta Vigos dhe shkon si kryesuese në El Clasico

Barcelona vijon formën e mirë në kampionat duke marrë një fitore minimale 1-0 në Camp Nou përballë Celta Vigo.

Pedri do të shënonte golin e vetëm në minutën e 17-të pas një rrëmujë në zonën e miqve. Celta reagoi në pjesën e dytë duke rrezikuar në disa raste portën e Ter Stegen, por fati ishte me vendasit.

Me këtë fitore Barcelona ngjitet në krye së bashku me Realin, me nga 22 pikë, por katalanasit kanë golavarazh më të mirë. Javën e ardhshme do të luajnë El Clasicon e madhe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME