Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREBASHKIA FIER RILIND INCENERATORIN

BASHKIA FIER RILIND INCENERATORIN

Nga Kristian Kina – Nuk kishte si të ndodhte ndryshe!

Sot, Bashkia Fier vendosi të rilindë asetin e saj më të çmuar: Inceneratorin!

Krijon Shoqërinë Aksionare dhe direkt, pa humbur kohë, ndryshoi buxhetin e miratuar në Dhjetor për t’i dhënë 51 milion lekë ( se 49 mln të tjera, do ia japin Bashkitë e tjera të Qarkut) sa më shpejt shoqërisë së Inceneratorit TË SEKUESTRUAR!

Ah, sikur me të njëjtën shpejtësi dhe devotshmëri, këta të investonin në parqe publike (meqë dolën dhe të parët në Ballkan për nga mungesa e gjelbërimit), apo në kopshte, çerdhe, grante për të rinjtë, bursa studimi, përmirësimin e shërbimit me ujë, investime në turizmin e braktisur etj etj

E pra, kjo është Rilindja!
Asgjë nuk bën më çudi!

https://www.facebook.com/share/p/vPisDi6svHseQ3iL/?mibextid=xfxF2i

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME