Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBayerni e mposht PSG-në, kualifikohet në çerekfinale

Bayerni e mposht PSG-në, kualifikohet në çerekfinale

Bayern Munich ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e kthimit ndaj PSG-së, duke e mposhtur 2:0 në shtëpi.

Kësisoj, Bayern Munich kualifikohet në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 3:0.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola të shënuar, me parisienët që patën rastin më të mirë shënimi.

Vitinha gjuajti plogësht në portën bosh, por De Ligt e largoi në momentet vendimtare.

Ishte Choupo-Moting që shënoi golin e epërsisë në minutën e 61-të.

Në mintën e fundit të ndeshjes, Serge Gnabry shënoi për 2:0 dhe e vulosi fitoren e vendasve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME