Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE“BBV”/ Drini Zeqo mes lotësh, ja pse u largova nga shtëpia

“BBV”/ Drini Zeqo mes lotësh, ja pse u largova nga shtëpia

Drini Zeqo është rikthyer në studion e Big Brother, pasi një problem familjar e detyroi të ndërpresë përgjysmë garën brenda shtëpisë.

Ai zbuloi me sytë e përlotur se motra e tij vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe u njoftua nga produksioni që gjendja e saj ishte përkeqësuar. Pasi u njoftua për gjendjen e së motrës ai vendosi të largohet menjëherë për tu kujdesur për të.

“Në fakt gara për mua filloi qëkur regjistrova klipin e parë prezantues. Ku rnjeriu nis një sfidë të re, gjithmonë ne njerzit e tv, mendojmë për ccfarë po e bëjmë këtë sfidë. Mendova që bb ka një shtrirje të jashtëzakonshme, do të njohin njerzi tnë një formë tjetër dhe për aq sa të hecës te kesh dhe një kauz. Dikush ka famën, dikush paranë, dikush ka fëmijën, në rastin tim kauza ishte motra. Kam shumë vite që jetoj në një familje, me motrën, është dashuria më e madhe në jetë. Dashuria nuk është as koha ndonjëherë, ne dashurojmë me gjithë qenien tonë duke qen pranë fizikisht. Mendova duke qenë pranë saj, sa mora vesh që kishte një shqetësim të shtuar, vendosa ta ndërpres menjëherë garën. Ajo vuan nga një problem i shëndetit mendor. Unë dua të them vetëm një gjë, më shumë se vet ata që janë të prekur nga shëndeti mendoj, kjo kauz është për ata që qëndrojnë pranë njerëzve me probleme të shendetit mendor. Nënës sime i është dashur të kujdeset dyfish për të. Na ndryshon aftësia për të bërë dikë të lumtur”-tha Drini i përlotur.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME